



| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 16 |
| Type | General Purpose |
| Number of Channels | 4 |
| Propagation Delay | 13 ns |
| Data Rate | 150 Mbps |
| Channel Type | Unidirectional |
| Isolated Power | No |
| Pulse Width Distortion (PWD) | 3 ns |
| Schedule B | 8543709655 |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 1.7 V |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Tube |
| Operating Supply Current | 11.4 mA |
| Operating Supply Voltage | 1.7 V to 5.5 V |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
